Literatura podróżnicza

Ada Wińcza – Opowieści z sawanny i buszu

Afryka Wschodnia, gdzie autorka wyemigrowała po II wojnie światowej, była dla Ady Wińczy drugą ojczyzną. Tutaj zajęła się między innymi polowaniami na dziką zwierzynę i organizacją safari. Jest to główny temat „Opowieści z sawanny i buszu”.
Książka podzielona jest na dwie części. Pierwszą na pewno powinni przeczytać myśliwi, wegetarianom radzę jednak już w tym miejscu odłożyć ją na półkę. Część ta zawiera trafne, ciekawe opisy afrykańskiej zwierzyny okraszone opisami jej zabijania. Powstały w ten sposób kontrast nie wszystkim przypadnie do gustu.
Druga część to opis czternastu wschodnioafrykańskich parków narodowych, akcentujący ich różnorodność i specyfikę każdego z nich – dobra wskazówka dla kogoś, kto wybiera się na safari, a nie może się zdecydować dokąd pojechać. W tej części wegetarianie również mogą trafić na „skwarkę”. Zdecydowanie lektura dla mięsożerców.   źródło opisu: http://www.yahodeville.com/ksiazki/index.php?szaut…(?) źródło okładki: http://allegro.pl/ada-wincza-opowiesci-z-sawanny-i…»

Wydawnictwo:
Śląsk
tytuł oryginału:
Opowieści z sawanny i buszu

data wydania:
1981 (data przybliżona)

liczba stron:
262

słowa kluczowe:
Afryka , busz , sawanna

kategoria:
Literatura podróżnicza

język:
polski