Językoznawstwo

Agnieszka Korus – Hellenike Glotta. Podręcznik do nauki języka greckiego

Podręcznik przeznaczony dla uczniów liceum, studentów filologii klasycznej, teologii i innych kierunków humanistycznych. Pomaga w nauce dialektu attyckiego, ale również wprowadza czytelnika w świat tekstów napisanych w innych dialektach, w języku koine i w grece biblijnej. Od pierwszej lekcji proponuje spotkanie wyłącznie z autorami piszącymi po grecku, z poetami i prozaikami reprezentującymi każdą epokę w dziejach literatury greckiej. Teksty są tak dobrane, że poruszają problemy niezwykle ważne w życiu każdego człowieka, a także kreślą sceny pełne humoru i serdecznej wyrozumiałości dla ludzkich wad i przywar.

Wykład gramatyczny podzielono na 15 obszernych jednostek, a te z kolei na taką ilość segmentów, jaka jest potrzebna do wyczerpania całości zagadnienia. Każdy segment zakończony jest ćwiczeniami. W ten sposób nauczyciel może zamknąć lekcję w dowolnym miejscu segmentu.

Książka uczy rozumieć i poprawnie przekładać teksty oryginalne m.in. Homera, Solona, Herodota, Tukidydesa, Platona, Arystotelesa, Arystofanesa, Teofrasta, Meandra, Plutarcha, Lukiana i autorów Nowego Testamentu.   źródło opisu: nota wydawcy źródło okładki: wydawca

Wydawnictwo:
Wydawnictwo Naukowe PWN
data wydania:
1998 (data przybliżona)

ISBN:
978-83-01-15980-1

liczba stron:
328

słowa kluczowe:
język grecki , podręcznik , nauka języków

kategoria:
językoznawstwo, nauka o literaturze

język:
polski

Wpis wyświetlony 4254 razy od 05.01.2017. Użytkownicy najczęściej szukali pliku PDF i DOC.