Alan Bielecki – Rówieśnik komputera
Przenoszący się do Poznania w trudnych latach SB-eckich prześladowań Władysław pomimo szantażu i dotkliwych konsekwencji nie zgadza się być tajnym współpracownikiem. Zakłada rodzinę i sam przebudowuje strych na mieszkanie. Jest też zaradnym radiotechnikiem i jedynym w okolicy właścicielem samochodu oraz telefonu. Do tego jest ojcem Mirka, który okazuje się mieć wieki talent do nauk ścisłych i niezwykłą żyłkę do radiotechniki.
Władysław jest jednak bardzo apodyktyczny i głosi pogląd, że jeśli syn źle czyni to ojciec może go zabić.
W okresie dojrzewania chłopca rodzi się konflikt pomiędzy ojcem i synem, który nie akceptuje jego młodzieńczych fascynacji kolegami. Czy spełni więc swoją groźbę?
Powieść jest zanurzona w PRL-owskim świecie połowy XX wieku. Sapiące ciuchcie, powszechne bryczki, państwo w którym nic bez kombinowania nie można kupić. Szkoły i obozy, na których dziećmi można pomiatać w bezwzględny sposób. Do tego czar archaicznej radiotechniki lampowej i tranzystorowej, o której Mirek tak zajmująco i przystępnie opowiada. źródło opisu: http://labiryntus.pl/rk.php źródło okładki: http://labiryntus.pl/rk.php
- Wydawnictwo:
- Labiryntus
- data wydania:
- 7 grudnia 2013
- ISBN:
- 9788360809242
- liczba stron:
- 192
- kategoria:
- literatura współczesna
- język:
- polski