Aleksandra Pezda – Koniec epoki kredy
Jak uczyć, kiedy uczniowie nie stawiają pytań, bo mają Wikipedię? Czy fizyka może być ciekawsza niż kolejny odcinek „Mam talent”? Nie ma wątpliwości, że dziś trudniej być nauczycielem niż kiedykolwiek wcześniej.
Dużo trudniej także być uczniem.
To szkoła powinna nauczyć, jak przetrwać w natłoku informacji i zbyt prostych odpowiedzi na skomplikowane pytania. Nauczyciel może być przewodnikiem i wskazywać, jak sobie radzić w świecie nieustannych zmian. Bez tej wiedzy nowe pokolenia wychodzą w świat, biegle posługując się Google’em, ale bezbronne.
Aby być wzorem, nauczyciel powinien nauczyć się internetu jak języka obcego. Facebook, YouTube, Wikipedia świetnie nadają się do szkoły. Aleksandra Pezda wyjaśnia nie tylko to, dlaczego warto z nich korzystać. Opisuje także tych, którzy już to robią z sukcesami – od nauczycielki nauczania przedszkolnego, po profesora uniwersytetu.
Ta książka jest dowodem na to, że wraz z rozwojem nowych technologii rola nauczyciela… rośnie. Przed wami, nauczyciele, wielki sprawdzian – spróbujcie go nie oblać! źródło okładki: http://kulturalnysklep.pl/KEK/pr/-koniec-epoki-kre…»
- Wydawnictwo:
- Agora SA
- data wydania:
- 2011 (data przybliżona)
- ISBN:
- 978-83-268-0517-2
- liczba stron:
- 256
- słowa kluczowe:
- cyberpsychologia , internet
- kategoria:
- popularnonaukowa
- język:
- polski