Ebooki

Aleksandra Woldańska-Płocińska – Co dwie brody to nie jedna. Kompendium wiedzy o zaroście

Drogie Panie – jeśli nie wiecie: dlaczego Wasz mężczyzna nosi zarost? Czy powinien nosić zarost? Jaki powinien nosić zarost? – Tu znajdziecie odpowiedź.
Drodzy Panowie – jeśli nie wiecie: czy nosić zarost? Jaki nosić zarost? Po co nosić zarost? – Tu znajdziecie odpowiedź.
Polecamy! Wszystkim brodatym i niebrodatym polecamy!
Max Cegielski i Tadeusz Cegielski

Oto książka, którą mieć musi każdy mężczyzna! Nawet jeśli goli się na gładko
Brody starożytnych filozofów, wąsy napoleońskich grenadierów, wąsik Chaplina czy ekscentryczne wąsy Salvadora Dali – zarost towarzyszy ludzkości (tej zwanej brzydką, acz nie tylko tej) od zarania dziejów i przez cały ten czas przypisuje się mu rozmaite znaczenia, posiadaczy zarostu piętnuje, bądź przeciwnie – wychwala, w zależności od czasu i okoliczności.
Zarost potraktowany został dogłębnie i precyzyjnie sklasyfikowany, przywołano wszelkie funkcje i znaczenia, jakie były mu przypisywane i nadawane, nie pominięto także historii golarstwa, uwzględniono nawet budowę brzytwy.
Książka, jak zaznaczono w podtytule, stanowi prawdziwe kompendium wiedzy o zaroście, z którego informacje można czerpać garściami, chociaż wiedza ta nie do końca jest poważna, czasem trzeba lekko (lub mocniej)przymrużyć oko.
A jak słusznie pisze autorka: „wąsy i broda są inspiracją dla wielu pomysłowych osób, których nie satysfakcjonują standardowe rozwiązania” i udowadnia to, prezentując współczesne projekty artystyczne, także z zakresu sztuki użytkowej, w których zarost odgrywa niebagatelną rolę.   źródło opisu: Wydawnictwo Alegoria, 2011 źródło okładki: http://www.wydawnictwo-alegoria.pl/index.php?optio…»

Wydawnictwo:
Alegoria
data wydania:
2011 (data przybliżona)

ISBN:
9788362248568

liczba stron:
72

słowa kluczowe:
Picture-book

kategoria:
Literatura dziecięca

język:
polski

Wpis wyświetlony 7097 razy od 24.12.2016. Użytkownicy najczęściej szukali pliku PDF i epub.

Dodaj komentarz