Psychologia i socjologia

Alison Waines – Dziennik poczucia własnej wartości

Pro­wa­dze­nie dzien­ni­ka jest jed­ną z naj­sku­te­czniej­szych zna­nych mi me­tod
pod­no­sze­nia po­czu­cia włas­nej war­to­ści.

► Jak bar­dziej za­przy­jaź­nić się z so­bą?

► Jak zna­leźć kie­ru­nek i cel swe­go ży­cia?

► Jak do­strzec pra­wid­ło­wo­ści w swoim ży­ciu?

W sa­mym ser­cu po­czu­cia włas­nej war­to­ści le­ży re­la­cja, któ­rą ma­my z so­bą sa­mym. Dla­te­go mam za­miar po­móc Ci w po­pra­wie tej re­la­cji, tak byś miał więk­szą ocho­tę być so­bą. Krok po kro­ku ćwi­cze­nia w tej książ­ce bę­dą za­chę­cać cię do prze­myś­le­nia swoich od­czuć o so­bie oraz za­na­li­zo­wa­nia pra­wid­ło­wo­ści w swym za­cho­wa­niu i prze­ko­na­niach. To, co na­pi­szesz w związ­ku z ty­mi ćwi­cze­nia­mi, po­mo­że Ci roz­wi­nąć wie­le ob­sza­rów po­czu­cia włas­nej war­to­ści, tak by le­piej się po­znać oraz ob­da­rzyć więk­szym współ­czu­ciem, sza­cun­kiem, ak­cep­ta­cją i wspar­ciem.

► Od­na­jdo­wa­nie swo­je­go au­ten­ty­czne­go gło­su
► Słu­cha­nie swoich myś­li
► Wczu­wa­nie się w cia­ło w po­szu­ki­wa­niu emo­cji
► Pi­sa­nie z głę­bi dziec­ka w so­bie
► Kwe­stio­na­riusz po­czu­cia włas­nej war­to­ści
► Po­czu­cie włas­nej war­to­ści w ro­dzi­nie
► Ry­sun­ki, pra­ca z ob­ra­za­mi, ma­py myś­li
► „Pa­mięt­nik do po­du­szki”
► „Ką­cik zła­ma­nych serc”

Dzię­ki ćwi­cze­niom bę­dziesz mógł oce­nić i roz­wi­nąć swo­je po­czu­cie włas­nej war­to­ści w róż­nych sfe­rach ży­cia – w pra­cy za­wo­do­wej, związ­kach par­tner­skich, ro­dzi­nie, ży­ciu do­mo­wym, to­wa­rzys­kim, swo­jej prze­szło­ści oraz na­dzie­jach na przy­szłość.

Twój oso­bi­sty dzien­nik po­czu­cia włas­nej war­to­ści mo­że być pry­wat­nym i dys­kret­nym po­wier­ni­kiem naj­głęb­szych uczuć i myś­li. Mo­że być naj­lep­szym przy­ja­cie­lem w chwi­lach, gdy nie ma przy To­bie ni­ko­go, z kim móg­łbyś po­roz­ma­wiać, al­by gdy masz opo­ry przed wy­ja­wie­niem swe­go sta­nu umys­łu ko­mu­kol­wiek. Dzien­nik mo­że dać Ci prze­strzeń, w któ­rej bę­dziesz mógł swo­bo­dnie przy­mie­rzać, w ja­ki spo­sób ub­rać emo­cje w sło­wa, za­nim ode­zwiesz się do in­nych lu­dzi. Mo­że da­wać Ci ol­brzy­mią ul­gę, za­chę­ca­jąc do wy­do­by­wa­nia myś­li i uczuć z umys­łu i po­ma­ga­jąc je sen­so­wnie po­znać.   źródło opisu: http://wydawnictwofeeria.pl źródło okładki: http://wydawnictwofeeria.pl

Wydawnictwo:
Feeria
tytuł oryginału:
The Self-Esteem Journal

data wydania:
2008 (data przybliżona)

ISBN:
978-83-7229-195-0

liczba stron:
200

słowa kluczowe:
Waines , poczucie własnej wartości , psychologia , rozwój osobisty

kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)

język:
polski