Ebooki

Allan Sekula – Społeczne użycia fotografii

Teksty amerykańskiego artysty i autora esejów krytycznych Allana Sekuli o historii fotografii przyczyniły się do zrewolucjonizowania krytyki sztuki i stanowią fundamentalny wkład w pisarstwo o fotografii.
Sekula od początku lat 70., kiedy jako uczeń m.in. Johna Baldessariego i Herberta Marcuse’a rozpoczynał działalność artystyczną, poddaje krytyce utrwalone mity społeczeństwa kapitalistycznego, a także skonwencjonalizowane sposoby reprezentacji i odbioru sztuki. W centrum jego zainteresowania zawsze jest człowiek, często bezsilny wobec wielkiego, obecnie globalnego kapitału i ogólnoświatowej geopolityki. Sekula wierzy, co potwierdzał wielokrotnie swoimi dziełami oraz postawą społeczną i intelektualną, że sztuka, choć nie może podważyć tego porządku, jest w stanie go demaskować i rozbijać jego hegemonię. Teksty Allana Sekuli – zarówno te na prawach autonomicznego eseju, jak i towarzyszące pracom artystycznym – stanowią wnikliwą analizę złożonych relacji społeczeństwo-sztuka-fotografia-kapitał.
Niniejszy wybór to pierwsze w Polsce tłumaczenie najważniejszych tekstów Allana Sekuli.   źródło opisu: http://www.wuw.pl/ksiegarnia/product_info.php?products_id=4531 źródło okładki: http://www.wuw.pl/ksiegarnia/product_info.php?products_id=4531

Wydawnictwo:
Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego
tytuł oryginału:
brak tytułu oryginału, zbiór tekstów

data wydania:
2010 (data przybliżona)

ISBN:
9788323506652

liczba stron:
260

słowa kluczowe:
Hobby , fotografia

kategoria:
hobby

język:
polski

Dodaj komentarz