Antonina Kłoskowska – Kultura masowa. Krytyka i obrona
Książka jest klasyczną pracą z socjologii kultury analizującą powstanie i rozwój tytułowej „kultury masowej”. Autorka definiuje przedmiot oraz opisuje rozwój tego zjawiska w Polsce i na świecie w kontekście szerszych rozważań na temat zmian zachodzących w kulturze i społeczeństwie. Analiza zaskakuje trafnością spostrzeżeń dotyczących mechanizmów kultury masowej i przewidywań jej dalszego rozwoju. Szczególnie dziś, kiedy kultura masowa odgrywa coraz większą rolę, warto przyjrzeć się jej przez pryzmat naukowej refleksji.
O wartości Kultury masowej, jednego z dzieł, które przyczyniło się do ugruntowania pozycji Antoniny Kłoskowskiej w świecie naukowym, świadczy to, iż mimo upływu wielu lat od ukończenia tej pracy, jest ona nadal aktualną analizą mechanizmów tak szybko rozwijającego się zjawiska.
Książka ta jest nie tylko niezbędnym podręcznikiem dla socjologów i innych osób zajmujących się problematyką kultury, ale może być także inspirującą lekturą dla tych, którzy zawodowo zajmują się tworzeniem i publikowaniem tekstów ważnych dla szeroko pojętej kultury- wydawców, redaktorów, dziennikarzy prasowych i telewizyjnych, literatów oraz studentów kierunków społecznych i humanistycznych. źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/4824/kultura-masowa.html źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/4824/kultura-masowa.html
- Wydawnictwo:
- Wydawnictwo Naukowe PWN
- data wydania:
- 2011 (data przybliżona)
- ISBN:
- 9788301166717
- liczba stron:
- 486
- kategoria:
- nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
- język:
- polski