w

Archibald D. Hart – Rozwód. Jak ratować dzieci

Książka zawiera wiele praktycznych wskazówek, jak sprawić, by dzieci nie tylko “przetrwały” ciężki czas rozwodu rodziców, ale by ich życie mogło stać się lepsze. Autor wykorzystuje wiedzę psychologiczną zdobytą w ciągu wielu lat swojej praktyki terapeutycznej, jak i własne doświadczenie dziecka rozwiedzionych rodziców.

Celem tej książki jest niesienie pomocy rozwodzącym się rodzicom, a także wszystkim dorosłym odgrywającym istotne role w życiu dziecka. Jak zobaczymy, dziadkowie mogą uczynić bardzo wiele, by maksymalnie ograniczyć długofalowe niszczące skutki rozwodu. Mogą się do tego przyczynić także krewni, przyjaciele oraz nauczyciele.

Podchodząc do sprawy realistycznie, moim celem jest wskazanie rodzicom, jak zminimalizować niszczące skutki rozwodu oraz jak sprawić, by nieunikniony zamęt w ostateczności obrócił się w dobro. Nie jesteśmy w stanie wyeliminować całego bólu. Jest to podejście nie tylko nierealistyczne, ale i do niczego nieprzydatne. Cierpienie jest w pewnym stopniu niezbędne w kształtowaniu charakteru. Drzewa, które wyrastają wysoko niezahartowane przez wiatry, łatwo się łamią. Siła wiatru jest potrzebna, by korzenie się umocniły. Przy odrobinie szczęścia rodzice mogą katastrofę, która jest ich udziałem, przekształcić w coś, co stanie się siłą napędową rozwoju.   źródło opisu: http://www.wdrodze.pl/opis,321,Rozwod__Jak_ratowac_dzieci.html źródło okładki: http://www.wdrodze.pl/opis,321,Rozwod__Jak_ratowac_dzieci.html

Wydawnictwo:
W drodze
tytuł oryginału:
Helping Children Survive Divorce

data wydania:
2006 (data przybliżona)

ISBN:
83-7033-562-4

liczba stron:
257

kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)

język:
polski