Filozofia i etyka

Arkady Karawajczyk – „Laickie rozważania o wierze”

Książka traktuje o różnych możliwościach poznania i zbliżenia się do Boga. Napisana jest w pierwszej osobie i zawiera przemyślenia autora na temat wiary (głównie chrześcijańskiej). Autor bez wątpienia jest osobą wierzącą, jednak stawia wiele zarzutów w kierunku Kościoła katolickiego, konserwatywnego stosunku do religii oraz jej kapłanów.

Przedstawia ponadto teorię pierwotnej Myśli, której autorem miał być sam Stwórca, na bazie której pojawił się Wielki Wybuch, a w konsekwencji cały Wszechświat i sam człowiek. Autor uważa człowieka za najwspanialszy twór Boga, który został powołany do życia i opatrzony rozumem właśnie po to, aby poznać i zagłębić otaczający go świat oraz samego Boga.

Autor często zestawia ze sobą podejście do kwestii wiary ludzi z czasów biblijnych ze stanowiskiem współczesnych ludzi. Usiłuje wykazać, że w związku z postępem cywilizacyjnym człowiek jest coraz mądrzejszy, ma szerszą wiedzę o świecie, dzięki czemu jego pogląd na religię oraz Boga jest bardziej krytyczny,co według autora, jest zmianą na lepsze.

Z książki tej dowiadujemy się, że tylko za sprawą własnego rozumu i nauki ludzie mogą prawdziwie poznać swojego Stwórcę.   źródło opisu: Wydawnictwo Novae Res, 2011 źródło okładki: www.zaczytani.pl

Wydawnictwo:
Novae Res
data wydania:
2011 (data przybliżona)

ISBN:
978-83-7722-150-1

liczba stron:
186

słowa kluczowe:
wiara , poszukiwania , nauka , Bóg

kategoria:
filozofia i etyka

język:
polski

Dodaj komentarz