Ebooki

Augustyn Pelanowski OSPPE – Siódmy rozdział. Modlitwa o uzdrowienie wewnętrzne.

Tym, co jest w nas najcenniejsze, jest zwykle to, czego nie potrafimy w sobie zaakceptować i przyjąć. To rozdział naszych bolesnych doświadczeń, wspomnień… A właśnie ten rozdział jest godny najwyższej nagrody! Nie Nobla – nieba!
„Siódmy rozdział” to rekolekcje o. Augustyna Pelanowskiego. Niekoniecznie dla ludzi mocnych, ale na pewno szczerych, czasem pogubionych, zbuntowanych, z arsenałem pretensji i żalów do ludzi i Boga. Mogą pomóc zaakceptować siebie z całą przeszłością, jedyny warunek – niczego nie taić, bo „Bóg pragnie od nas szczerości, a nie… grzeczności!”
Sam Autor pisze we wstępie: „Pamiętam, że gdy zacząłem czytać Biblię, przez jakieś trzy, cztery lata, nie czytałem opisów męki Jezusa. Rozczytywałem się w przypowieściach i cudach, ale gdy zaczynały się rozdziały opowiadające o Ogrodzie Oliwnym i o męce, omijałem je. Bałem się czytać o męce Jezusa, bo przypominała mi moje dramatyczne przeżycia, do których lękałem się wracać, a chętnie wymazałbym je z pamięci. Ale gdybym amputował sobie tę część pamięci, czy moje życie byłoby jeszcze moim? Czy byłbym jeszcze sobą?  

Wydawnictwo:
Księgarnia św. Jacka
data wydania:
2001 (data przybliżona)

ISBN:
9788370303853

liczba stron:
102

słowa kluczowe:
uzdrowienie , uwolnienie , modlitwa , chrześijaństwo , duchowość ,

kategoria:
religia

język:
polski

Dodaj komentarz