Bartłomiej Walczak – Antropolog jako inny. Od pierwszych badań terenowych do wyzwań ponowoczesnej antropologii
Badania terenowe są differentia specifica antropologii, zarazem jedną z podstaw etosu antropologicznego, jak i tym elementem dyscypliny, który jest najchętniej przejmowany przez nauki społeczne.
Książka przybliża historię antropologicznych badań terenowych oraz konsekwencje wynikające z przedłużonego i intensywnego kontaktu z polem badawczym. Autor, unikając metodologicznego i filozoficznego żargonu, pokazuje omawiane zagadnienia na przykładzie doświadczeń antropologów. Ukazane w książce antropologiczne going native to fascynujące relacje, w których nauka styka się z przygodą. Zarazem znajomość historii metody i jej immanentnych ograniczeń to kluczowe elementy przygotowania przyszłych badaczy terenowych.
Bartłomiej Walczak (ur. 1977), socjolog, antropolog kultury. Adiunkt w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego i Pedagogium WSPR. Autor ponad dwudziestu publikacji naukowych, które ukazały się w krajowych i zagranicznych pismach, m.in. „Anthropology Matters”, „Kulturze i Społeczeństwie”, „Kontekstach”, kierownik oraz uczestnik licznych polskich i międzynarodowych projektów badawczych. źródło opisu: www.scholar.com.pl źródło okładki: www.scholar.com.pl
- Wydawnictwo:
- Scholar
- data wydania:
- 2009 (data przybliżona)
- ISBN:
- 9788373833425
- liczba stron:
- 167
- kategoria:
- nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
- język:
- polski