Ebooki

Bernard Mendiburu – Filmowanie w 3D

Przewodnik po meandrach realizacji filmowej w technologii 3D w jej współczesnym kształcie. Stanowi punkt wyjścia dla doświadczonych twórców i realizatorów filmowych, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę o elementy niezbędne do poruszania się w technologii, która cieszy się rosnącym zainteresowaniem branży filmowej i zdobywa coraz większe uznanie wśród widzów.
Filmowanie w 3D” to jednocześnie doskonała propozycja dla wszystkich amatorów zafascynowanych stereoskopią, którzy dzięki tej pozycji zdobędą wszelkie podstawy do podjęcia prób realizacji amatorskich, studenckich czy niskobudżetowych produkcji filmowych.
Na długiej linii historii kina 3D dopiero ostatnie lata wniosły możliwości pełnego wykorzystania potencjału, jaki niesie ze sobą ta technologia. Bernard Mendiburu analizuje każdy etap produkcji od fazy developmentu, po dystrybucję filmu i wskazuje na kluczowe zasady, jakimi należy się kierować na każdym z pośrednich etapów.
Zdobywszy kompleksowe doświadczenie w nowo przeobrażonym trójwymiarowym nurcie realizacji filmowej, autor podejmuje próbę konsolidacji wiedzy praktycznej i teoretycznej.
Z oryginalnego wydania korzystali twórcy pierwszego polskiego filmu w 3D, a książka zawiera specjalny rozdział o polskim wkładzie w rozwój tej technologii autorstwa Andrzeja Waluka.
Publikacja Bernarda Mendiburu to brama do obszaru śmiałej eksploracji i zdecydowanego ujarzmiania trójwymiarowych koni mechanicznych.   źródło opisu: http://www.w-wm.pl/3d.php źródło okładki: http://www.w-wm.pl/3d.php

Wydawnictwo:
Wojciech Marzec
tytuł oryginału:
3D Movie Making

data wydania:
4 kwietnia 2011

ISBN:
978-83-931211-8-2

liczba stron:
250

słowa kluczowe:
3D , film

kategoria:
film/kino/telewizja

język:
polski

Wpis wyświetlony 1149 razy od 07.08.2022. Użytkownicy najczęściej szukali pliku PDF i DOC.

Dodaj komentarz