Psychologia i socjologia

Boris Cyrulnik – Rozmowy o miłości na skraju przepaści

Pierwszy z tytułów w nowym cyklu Czarnej owcy pt. TERAPIA TRAUMY, dotykający problemów wynikających z doświadczania w życiu przeróżnych i bolesnych traum.

Osoby przezwyciężające traumę doświadczają często swoistego poczucia odroczenia, które sprawia, że z większą intensywnością odczuwają szczęście i radość przeżywania tego, co jeszcze jest dla nich możliwe.

Olga w wieku 18 lat doznała poważnego urazu fizycznego i psychicznego. Już u samego progu życia zmuszona była nauczyć się nowego sposobu bycia w świecie. Sięgając do swych zasobów intelektualnych i psychicznych, wykorzystała to, co oferowało jej otoczenie, by stać się kimś innym.
Mężczyzna, którego poślubiła, dzięki tej szczególnej kobiecie nauczył się kochać w nowy sposób. A dziecko narodzone z tego małżeństwa stworzy ze swymi nietuzinkowymi rodzicami mocną więź i czerpać będzie siłę z tak niecodziennego psychicznego dziedzictwa.

W tym żarliwym eseju Boris Cyrulnik dowodzi, że osoby, które zaznały dotkliwych cierpień emocjonalnych, są w stanie je przekuć w szczęście. Chce pokazać, w jaki sposób wchodzimy w związek z drugą osobą ze swoją historią i swoistą uczuciowością, zadanymi nam ranami i osiągniętymi sukcesami. I w jaki sposób przekazujemy dzieciom tajemnicę, która budzi w nich kreatywność i otwiera je na to, co nieszablonowe.   źródło opisu: Wydawnictwo Czarna Owca 2012 źródło okładki: Wydawnictwo Czarna Owca 2012

Wydawnictwo:
Czarna Owca
tytuł oryginału:
Parler d’amour au bord du gouffre

data wydania:
luty 2011 (data przybliżona)

ISBN:
978-83-7554-277-6

liczba stron:
224

słowa kluczowe:
psychologia , miłość , okazywanie miłości , diagnozowanie problemów i terapia

kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)

język:
polski