Clive Barker – Księgi Krwi 4

Od dłuższego czasu Charlie budził się z bólem nadgarstków i palców. Myślał, że spowodowane jest to pracą, jaką wykonywał, gdyż był pakowaczem. Jednak coraz częściej nie umiał nad nimi panować. Ręce zaczęły porozumiewać się ze sobą i spiskować przeciw mężczyźnie. Dokonywała się „Polityka ciała”. Wykonywały różne dziwne rzeczy, na które Charlie nie miał wpływu. Zadusiły jego żonę po tym, jak zauważyła, że kontaktują się ze sobą. Zrozpaczony całkowicie się im poddał co spowodowało, że prawa dłoń – przywódczyni, odcięła dłoń lewą. Zapragnęła władać wszystkimi dłońmi i do tego sukcesywnie dążyła..

Kilku znajomych urządziło sobie zabawę w postaci pastwienia się nad bezbronnymi włóczęgą. Tej nocy pochwycili w tunelu bezdomnego imieniem Pope. Maltretowanie i poniżanie sprawiało im wielką przyjemność. Pobili żebraka i opróżniali jego kieszenie w poszukiwaniu alkoholu. Nie znaleźli nic znaczącego, lecz jeden z agresorów – Karney z przyuważył sznur z węzłami, a że fascynowały go wszelkie łamigłówki to przywłaszczył go sobie. Węzły te stały się dla niego wyzwaniem, próbował dniami i nocami je rozsupłać nie wiedząc o tym, ze trafił na „Węzły śmierci i życia”. Nie rozstawał się ze sznurem ani na krok. Pewnej nocy, gdy brał udział we włamaniu, z węzłem zaczęło się dziać coś dziwnego. Karney`owi wydawało się, że sznur porusza się w jego ręce. Z jego wnętrza wydobywały się błyski, próbował sam się rozwiązać. Bestia więziona w węzłach została uwolniona i odtąd mściła się za upokorzenie i cierpienie bezdomnego Pope`a..

Złe warunki atmosferyczne zmusiły trójkę podróżnych – Wirginię, Johna i Earla do zatrzymania się w motelu. 30 lat wcześniej w tymże motelu doszło do morderstwa, co więcej – Sadie i Buck postanowili wrócić po 30 latach do pamiętnej chwili i odtworzyć tamte chwile, by ustalić dlaczego ich małżeństwo skończyło się zabójstwem. W pokoju, w którym doszło do masakry zatrzymali się przejezdni. Niewidoczne i niesłyszalne zjawy próbują dojść do porozumienia, jednak nie zdają sobie sprawy, że są zauważalne przez Wirginię. Miewała „Objawienia”. Kobieta mówi o swych wizjach mężowi, lecz on zwala wszystko na leki, które żona potajemnie brała. Tymczasem ich przyjaciel Earl w najlepsze zabawia się z córką recepcjonisty. Laura May była świadkiem pamiętnego morderstwa i zachowała z tego dnia pewną pamiątkę – rewolwer, który tej nocy jeszcze nie raz zostanie użyty..

Nie zawsze bogaty znaczy szczęśliwy – taki właśnie był Gregorius, bohater opowiadania „Precz Szatanie” – bogaty i nieszczęśliwy. Wydawało mu się, że Bóg o nim zapomniał. W tym celu starał się zorganizować warunki, w których mógłby przypomnieć Stwórcy o sobie. Zajął się budową Piekła na Ziemi, chciał spotkać się z Szatanem. Miejsce to roztaczało wokół siebie aurę okrutnego zła. Szatan tkwił gdzieś wewnątrz, ale nie ujawniał swego oblicza. Oczekiwawszy na niego sam stracił wiarę i być może sam stał się Szatanem..

Jerome – niczego nieświadomy mężczyzna, który poddał się serii psychologicznych testów stał się królikiem doświadczalnym, wykorzystanym przez lekarzy pewnego szpitala. Po wstrzyknięciu narkotycznej dawki nie kontroluje on swych czynów, ogarnia go szał pożądania. W szale zabija lekarza prowadzącego eksperyment i ucieka z miejsca zbrodni. Policjanci wpadają na trop mężczyzny, odkrywając, że w szpitalu dochodziło do nielegalnych projektów. Starano stworzyć się afrodyzjak, który wprowadzi nową erę – „Erę żądzy”.   źródło opisu: http://horror.com.pl/books/recka.php?id=139

Wydawnictwo:
Rebis
tytuł oryginału:
Book of Blood Volume Four

data wydania:
1985 (data przybliżona)

ISBN:
83-86211-74-1

liczba stron:
202

słowa kluczowe:
horror , zbiór opowiadań

kategoria:
horror

język:
polski