w

D. Held – Modele demokracji

Modele demokracji są bardzo popularne wśród studentów i specjalistów na całym świecie. David Held zwięźle wprowadza czytelnika w najważniejsze problemy demokracji od czasów klasycznej Grecji do dziś, by następnie krytycznie omówić obecne perspektywy demokracji.

Niniejsze wydanie, gruntownie poprawione i zaktualizowane, uwzględnia istotne przemiany we współczesnej polityce światowej. Po raz pierwszy pojawia się w nim rozdział poświęcony demokracji deliberatywnej oraz szansom wzrostu świadomego uczestnictwa obywateli w życiu politycznym.

Książka łączy przejrzystość prezentacji zagadnień z naukową dokładnością i oryginalnością, dzięki czemu jest atrakcyjna zarówno dla studentów, jak i dla znawców tematu. Można ją uznać za lekturę obowiązkową dla wszystkich, którzy interesują się polityką, politologią i filozofią polityki.

Za sprawą Modeli demokracji otrzymujemy jedyną w swoim rodzaju historię demokracji rozumianej jako koncept ideowo-polityczny. Held przedstawia znaczenie demokracji w dziejach myśli ludzkiej i zarazem pokazuje, co spowodowało, że osiągnęła ona pozycję – jak pisze – “najlepszego spośród wszystkich możliwych porządków”.
Z recenzji prof. Marka Bankowicza

W Modelach demokracji czytelnicy znajdą szeroko zakrojoną i dobrze ugruntowaną analizę dawnych i współczesnych debat nad demokracją, łatwiej też pojmą sens dzisiejszych sporów globalnych.
Carole Pateman, School of European Studies, Cardiff University oraz University of California

DAVID HELD jest profesorem nauk politycznych w London School of Economics and Political Science.   źródło opisu: http://www.wuj.pl/page,produkt,prodid,1353,strona,…(?) źródło okładki: http://www.wuj.pl/page,produkt,prodid,1353,strona,…»

Wydawnictwo:
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
tytuł oryginału:
Models of democracy (

data wydania:
2010 (data przybliżona)

ISBN:
9788323328827

liczba stron:
440

słowa kluczowe:
Politologia , polityka , historia , demokracja

kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)

język:
polski