Informatyka i matematyka

Damian Conway – 100 sposobów na Perl

Zbiór skutecznych rozwiązań dla programistów aplikacji internetowych

Zwiększanie produktywności pracy
Tworzenie interfejsów użytkownika
Wyszukiwanie i usuwanie błędów
Perl, od swojego zaistnienia na rynku, wyewoluował od prostego narzędzia do przetwarzania tekstów i budowania raportów do formy zaawansowanego języka programowania pozwalającego na tworzenie praktycznie każdej aplikacji działającej w sieci. Mimo dość zaawansowanego „wieku”, nie traci nic na popularności. W sieci pojawiają się coraz nowsze wersje, a grono programistów korzystających z Perla stale rośnie. Społeczność użytkowników tego języka skupiona wokół portalu CPAN udostępnia napisane przez siebie skrypty, wskutek czego z wieloma problemami programistycznymi można sobie poradzić, korzystając z gotowych rozwiązań lub sięgając do innych źródeł.

Dzięki książce „100 sposobów na Perl” odkryjesz mało znane i mniej typowe zastosowania tego języka. Czytając ją, dowiesz się, w jaki sposób wykorzystać Perl do różnych zadań. Nauczysz się zwiększać efektywność swojej pracy, tworzyć elementy interaktywne i przetwarzać pliki tekstowe w nietypowy sposób. Zapoznasz się z odczytywaniem danych z baz i arkuszy kalkulacyjnych, pracą z modułami oraz programowaniem obiektowym. Znajdziesz tu także informacje o testowaniu kodu, usuwaniu błędów i optymalizowaniu wydajności programów napisanych w Perlu.

Korzystanie z biblioteki CPAN
Automatyczne formatowanie kodu w edytorze Emacs
Generowanie elementów graficznych
Przetwarzanie arkuszy kalkulacyjnych
Praca z bazami danych
Tworzenie zestawu narzędziowego modułów
Korzystanie z obiektów
Testowanie kodu
Śledzenie wykonywania programu   źródło opisu: http://helion.pl/ksiazki/100-sposobow-na-perl-dami…(?) źródło okładki: http://helion.pl/okladki/125×163/100per.jpg

Wydawnictwo:
Helion
tytuł oryginału:
Perl Hacks. Tips & Tools for Programming, Debugging, and Surviving

data wydania:
grudzień 2006 (data przybliżona)

ISBN:
8324606343

liczba stron:
313

słowa kluczowe:
Perl

kategoria:
informatyka i matematyka

język:
polski

Dodaj komentarz