Inne

Dmitry Glukhovsky – Czas zmierzchu

„Gdyż nieszczęście świata w tym, że chory jest Bóg jego, stąd i świat choruje. W gorączce jest Pan i jego dzieło gorączkuje. Umiera Bóg i stworzony przez niego świat umiera. Lecz nie jest jeszcze za późno…”

Zawodowy tłumacz otrzymuje zlecenie przekładu hiszpańskiego dziennika wyprawy, która w XVI wieku z polecenia franciszkanina Diega de Landy wyruszyła po święte księgi Majów. Im bardziej tłumacz ulega fascynacji księgą, tym śmielej tajemnicze bóstwa Majów przenikają do współczesnej Moskwy. Duszna atmosfera tropikalnej selwy zadomawia się w arbackich zaułkach…

Tymczasem z nagłówków gazet, z wiadomości radiowych i telewizyjnych napływają niepokojące doniesienia o kolejnych kataklizmach. Zniszczenia są ogromne, a ofiar – tysiące.

Co łączy wierzenia Majów z naszym, zdawałoby się, postreligijnym postrzeganiem rzeczywistości? Czy jest jakiś związek między współczesnymi wydarzeniami a wyprawą opisaną na kartach tajemniczego dziennika? Związek ten zdaje się dostrzegać tylko jeden człowiek.

„Czas zmierzchu”, nowa książka autora bestsellerowego „Metra 2033” i „Metra 2034”, jest rosyjską odpowiedzią na twórczość Dana Browna; Glukhovsky zaś jeśli nie jest nowym Gogolem, to na pewno rosyjskim Stephenem Kingiem. I nie są to porównania przesadzone.   źródło opisu: Wydawnictwo Insignis, 2011 źródło okładki: www.insignis.pl

Wydawnictwo:
Insignis
tytuł oryginału:
Сумерки времени

data wydania:
9 listopada 2011

ISBN:
978-83-61428-47-3

liczba stron:
400

słowa kluczowe:
fantastyka , Majowie , Jukatan

kategoria:
fantastyka, fantasy, science fiction

język:
polski

Wpis wyświetlony 2613 razy od 14.02.2024. Użytkownicy najczęściej szukali pliku PDF i epub.

Dodaj komentarz