w

Edyta Gruszczyk-Kolczyńska – Dziecięca matematyka – dwadzieścia lat później

Publikacja zawiera cele i treści kształcenia dla wszystkich obszarów edukacji matematycznej realizowanej w domu i w przedszkolach, z uwzględnieniem podstawy programowej. Każdy obszar edukacji jest omawiany w osobnym rozdziale.
Na początku przedstawiono prawidłowości psychologiczne i pedagogiczne dotyczące danego obszaru wspomagania rozwoju umysłowego dzieci i kształtowania wiadomości i umiejętności matematycznych. Następnie omówiono treści kształcenia i podano komentarze metodyczne z opisami ćwiczeń, sytuacji zadaniowych, zabaw i gier. Rozdziały te tym różnią się od swoich pierwowzorów, że zawierają wyniki badań naukowych i doświadczenia pedagogiczne gromadzone w ciągu minionych dwudziestu lat.
Prowadzenie edukacji matematycznej w domu i w przedszkolu według zaleceń zawartych w tej książce zapewni dzieciom lepsze efekty w szkole, nie tylko w edukacji matematycznej.   źródło opisu: http://blizejprzedszkola.pl/wydawnictwo/?147,dziec…(?) źródło okładki: http://blizejprzedszkola.pl/wydawnictwo/?147,dziec…»

Wydawnictwo:
Centrum Edukacyjne BLIŻEJ PRZEDSZKOLA
data wydania:
15 października 2015

ISBN:
9788364631252

liczba stron:
256

słowa kluczowe:
dziecięca matematyka , edukacja matematyczna , podstawa programowa , liczenie , rachowanie , zbiory , orientacja przestrzenna , Gruszczyk-Kolczyńska , Edyta Gruszczyk-Kolczyńska , Ewa Zielińska , rytmy , liczenie , rachowanie , mierzenie , ważenie

kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)

język:
polski