Językoznawstwo

Eliza Chabros – Wielka gramatyka języka niemieckiego

Wielka gramatyka języka niemieckiego:
– wyczerpujące i przystępne omówienie wszystkich zagadnień,
– dla osób początkujących i zaawansowanych (od A1 do C1),
– 250 ćwiczeń + testy sprawdzające + klucz odpowiedzi,
– rozbudowane przykłady zastosowania teorii w praktyce,
– przygotowanie do ZD, Goethe-Zertifikat B2, C1 oraz matury,
– dodatkowo tabele gramatyczne (czasowniki nieregularne, rekcja).
Wielka gramatyka języka niemieckiego umożliwi poznanie i przypomnienie sobie wszystkich zagadnień gramatycznych niezbędnych do płynnego i swobodnego posługiwania się językiem niemieckim. Podręcznik przejrzyście i zrozumiale objaśnia najbardziej złożone struktury gramatyczne oraz uczy posługiwania się nimi w praktyce.

Książka (408 str.) adresowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych, maturzystów, studentów pierwszego i drugiego roku germanistyki, samouków oraz wszystkich, którzy chcą zdobyć Zertifikat Deutsch lub Goethe-Zertifikat na poziomie B2 oraz C1.

Ponad 125 zagadnień obejmuje zarówno podstawowe, jak i bardziej zaawansowane tematy, m.in. wszystkie czasy gramatyczne, deklinację i rekcję rzeczownika, odmianę przymiotników, użycie zaimków, spójników, partykuł, a także stronę bierną oraz budowę zdań podrzędnie złożonych. Teoretyczne objaśnienia gramatyki zostały zilustrowane przez liczne przykłady zastosowania reguł w praktyce.

Obszerny zestaw blisko 250 różnorodnych ćwiczeń na różnym poziomie zaawansowania wraz z kluczem odpowiedzi skutecznie utrwala wiedzę. Testy podsumowujące pozwalają na samodzielne sprawdzenie stopnia opanowania materiału i śledzenie postępów w nauce.   źródło opisu: http://www.jezykiobce.pl/wielka-gramatyka-jezyka-niemieckiego,952.html

Wydawnictwo:
Edgard
data wydania:
2012 (data przybliżona)

ISBN:
9788377881415

liczba stron:
408

słowa kluczowe:
Wielka gramatyka , niemiecki , Edgard

kategoria:
językoznawstwo, nauka o literaturze

język:
polski

Wpis wyświetlony 2638 razy od 05.01.2017. Użytkownicy najczęściej szukali pliku PDF i DOC.