Elizabeth Hand – Z Archiwum X. Pokonać przyszłość
Od ostatniej epoki lodowcowej głęboko w jaskini spało coś horrendalnego, co przypadkowo zbudzili mali chłopcy. Ich odkrycie zwróciło uwagę tajemniczej grupy ludzi, zwanej Syndykatem.
W pobliskim Dallas agenci FBI Fox Mulder i Dana Scully ratują życie setkom ludzi zagrożonych wybuchem bobmy podłożonej przez anonimowego terrorystę w gmachu władz federalnych. Niemniej po eksplozji rząd próbuje obarczyć ich winą za śmierć kilku osób. Dlaczego?
W poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie Mulder i Scully przemierzają kraj, by potwierdzić swe podejrzenia o istnieniu światowego spisku. I kiedy Scully zostaje uprowadzona i zainfekowana pozaziemskim wirusem, Mulder ma ledwie kilkadziesiąt godzin na to, żeby odnaleźć partnerkę i wstrzyknąć jej antidotum – zanim będzie za późno dla nas wszystkich.
Czy jeden człowiek zdoła stawić czoło przyszłości? źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 1998 źródło okładki: Zdjęcie autorskie
- Wydawnictwo:
- Świat Książki
- tytuł oryginału:
- The X-files. Fight the Future
- data wydania:
- 1998 (data przybliżona)
- ISBN:
- 8372271291
- liczba stron:
- 157
- słowa kluczowe:
- powieść amerykańska
- kategoria:
- thriller/sensacja/kryminał
- język:
- polski