Gavin Ambrose – Layout. Zasady/kompozycja/zastosowanie
Chociaż projektowanie graficzne jest dyscypliną młodą, to wiele reguł mających w niej zastosowanie odkryto już w czasach starożytnych. Strony książek i czasopism, plakaty, etykiety opakowań, jak też meble czy fasady budynków to widoki znajome, lecz za różnymi, ciekawie opracowanymi czy zaprojektowanymi elementami stoją kluczowe, stosowane przez stulecia zasady. Projektowanie graficzne przestało być dyscypliną dla wtajemniczonych, a stało się czymś, co dotyka wszystkich, poprzez wiele dziedzin życia i twórczości.
Książka opisuje reguły tworzenia układu graficznego, czyli layoutu, odnosząc się do tak klasycznych pojęć jak równowaga, harmonia, proporcje, światło czy barwa. Stanowią one wspólny język służący artystom, grafikom, projektantom czy twórcom nowych mediów do dzielenia się swoimi pomysłami i rozwiązaniami. Zrozumienie zasad komponowania i zastosowania layoutu wyposaży ich w bezcenną wiedzę, przydatną w pracy zawodowej.
W książce zamieszczono przykłady projektów graficznych tak współczesnych, jak i historycznych z całego świata i zaprezentowano prace grafików z najlepszych pracowni projektowych.
Opis i zdjęcie okładki na stronie Wydawnictwa Naukowego PWN niedostępne. źródło opisu: PWN, 2008 źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl
- Wydawnictwo:
- Wydawnictwo Naukowe PWN
- tytuł oryginału:
- The Layout Book (Required Reading Range)
- data wydania:
- 2008 (data przybliżona)
- ISBN:
- 978-83-01-15543-8
- liczba stron:
- 192
- słowa kluczowe:
- projektowanie_graficzne , layout , grafika
- kategoria:
- sztuka
- język:
- polski