Inne

George R.R. Martin – Świat lodu i ognia

Nigdy dotąd nieopublikowana historia Westeros i krain położonych poza nim. Setki stron nowego materiału autorstwa George’a R.R. Martina.

Jeśli przeszłość jest prologiem, w takim razie arcydzieło George’a R. R. Martina – najbardziej pomysłowa i frapująca saga fantasy naszych czasów – wymaga bardzo długiego wprowadzenia. I wreszcie je otrzymała w postaci Świata Lodu i Ognia. Ten pięknie wydany tom, zawierający ponad sto siedemdziesiąt kolorowych ilustracji, opisuje ze szczegółami historię Siedmiu Królestw i jest pełen fascynujących relacji o wielkich bitwach, zażartych konfliktach i śmiałych rebeliach, które doprowadziły do wydarzeń opisywanych w Pieśni Lodu i Ognia oraz w serialu HBO Gra o tron. Podczas wieloletniej pracy nad tą książką Martin połączył swe siły z Elio M. Garcią Jr. oraz Lindą Antonsson – założycielami sławnej strony Westeros.org i być może jedynymi osobami znającymi stworzony przezeń świat prawie równie dobrze jak on sam.

Umieszczono tu potwierdzoną wiedzę, spekulacje uczonych oraz ludowe klechdy zebrane przez maesterów i septonów, maegi i minstreli. Jest to kronika dziejów od Ery Herosów, poprzez przybycie Pierwszych Ludzi i nadejście Aegona Zdobywcy oraz ustanowienie przez niego Żelaznego Tronu, aż po upadek Obłąkanego Króla, Aerysa II Targaryena, który doprowadził do „obecnego” konfliktu między Starkami, Lannisterami, Baratheonami i Targaryenami. Świat Lodu i Ognia jest nieodzownym dodatkiem do książek opisujących niezwykły świat stworzony przez Martina i jasno dowodzi, że pióro jest potężniejsze niż cała Nawałnica Mieczy, część 1: Stal i śnieg ebook pdf mobi epub" style="text-decoration: underline">nawałnica mieczy.   źródło opisu: Wydawnictwo Czwarta Strona, 2014 źródło okładki: czwartastrona.pl

Wydawnictwo:
Czwarta Strona
tytuł oryginału:
The World of Ice and Fire

data wydania:
5 listopada 2014

ISBN:
9788371779268

liczba stron:
326

słowa kluczowe:
pieśń lodu i ognia , gra o tron , westeros

kategoria:
fantastyka, fantasy, science fiction

język:
polski

Wpis wyświetlony 1804 razy od 14.02.2024. Użytkownicy najczęściej szukali pliku pdf i MOBI.

Dodaj komentarz