Ebooki

Greg Rucka – Gotham Central: Na służbie

Pierwszy tom serii kryminalnej rozgrywającej się w Gotham, mieście Batmana. Cykl ten został uhonorowany najważniejszymi wyróżnieniami amerykańskiego rynku komiksowego – nagrodami Eisnera i Harveya.

Policjanci z Gotham codziennie tropią nie tylko pospolitych kryminalistów. Walczą też z najdziwniejszymi i najbrutalniejszymi przestępcami świata, takimi jak Mister Freeze, Two-Face czy Firebug. Choć nie brakuje im sukcesów, pozostają w cieniu Mrocznego Rycerza. Oto historia policjantów z Wydziału Poważnych Przestępstw, którego siedziba znajduje się w budynku Gotham Central – głównego posterunku miasta Gotham. WPP został stworzony przez komisarza Jima Gordona, który obecnie jest na emeryturze, a jego dzieło kontynuują następcy. Są oddani sprawiedliwości, ale niekoniecznie palą się do współpracy z Batmanem.

Scenariusz serii piszą tytani komiksu amerykańskiego – ed-brubaker-fatale-01-smierc-podaza-za-mna/" title="Ed Brubaker – Fatale #01: Śmierć podąża za mną ebook pdf mobi epub" style="text-decoration: underline">Ed Brubaker (The Fall, Catwoman, The Authority) i Greg Rucka (Batman, Zamieć, Za Królową i Ojczyznę, liczne powieści kryminalne), a rysunki są dziełem cenionego grafika Michaela Larka (Sandman, Superman, Batman).   źródło opisu: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/297388-gotham-central-1-na-sluzbie źródło okładki: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/297388-gotham-central-1-na-sluzbie

Wydawnictwo:
Egmont Polska
tytuł oryginału:
Gotham Central, Book 1: In the Line of Duty

data wydania:
13 kwietnia 2016

ISBN:
9788328116467

liczba stron:
240

słowa kluczowe:
Gotham , Batman

kategoria:
komiksy

język:
polski

Wpis wyświetlony 8235 razy od 13.08.2022. Użytkownicy najczęściej szukali pliku PDF i DOC.

Dodaj komentarz