Ebooki

Guillaume Bianco – Mglisty Billy i Dar Ciemnowidzenia

Komiks – Mglisty Billy Guillaumego Bianco został laureatem nagrody dla najlepszego komiksu francuskojęzycznego Festiwalu w Angouleme: polski wybór 2010 roku; Billy, tytułowy bohater zwycięskiego albumu, zakochany w księżniczce z kałuży, opowiada historie o duchach i zabójstwach. Ten zbiór nowelek, reklam i receptur godny Tima Burtona, pozwala odkryć widmowy świat dziwnego, mrocznego acz ujmującego chłopczyka.

„Życie oswaja nas ze śmiercią poprzez sen. Marzeniami sennymi ostrzega nas o istnieniu innego życia”

Éliphas Lévi

Czy mieliście kiedyś siedem lat i ulubione zwierzę? Czy był to kot? Czy miał duszę? A jeśli tak, to gdzie się udała po po jego śmierci. ebook pdf mobi epub" style="text-decoration: underline">jego śmierci?

Na te i inne egzystencjalne pytania szuka odpowiedzi Mglisty Billy. Choć jego wewnętrzna podróż w zgłębianiu tajemnicy śmierci najeżona jest wieloma zasadzkami, koncepcyjnymi mirażami oraz mrocznymi archetypami, to właśnie On podjął się poznać ją w naszym imieniu.

Komiks wyróżniony Nagrodą dla Najlepszego Komiksu Francuskojęzycznego w 2010 roku, nadawaną przez Instytut Francuski w Krakowie.   źródło opisu: Wydawnictwo Post, 2011 źródło okładki: www.sklep.gildia.pl

Wydawnictwo:
Post
tytuł oryginału:
Billy Brouillard. Le Don de Trouble Vue

data wydania:
lipiec 2011 (data przybliżona)

ISBN:
9788361762041

liczba stron:
144

słowa kluczowe:
komiks , humor

kategoria:
komiksy

język:
polski

Wpis wyświetlony 9812 razy od 12.08.2022. Użytkownicy najczęściej szukali pliku PDF i epub.

Dodaj komentarz