w

Hugh McManners – Szkoła Przetrwania

Publikacja ta jest popularnym opracowaniem coraz bardziej modnego “survivalu”, czyli sztuki przetrwania, nawet w pojedynkę, wśród dzikiej przyrody, adresowanym do szerokiego kręgu odbiorców.
Autor we wstępie zapoznaje czytelnika z przeznaczeniem i treścią książki, podkreślając, że zdobycie umiejętności radzenia sobie z dala od ludzkich siedzib może okazać się zbawienne dla tych, którym rzeczywiście przyjdzie walczyć o życie i użyteczne dla wszystkich lubiących rekreację na łonie natury.
Jak podkreśla McManners w każdych okolicznościach najważniejsze są, przede wszystkim, trzeźwość umysłu i hart ducha. Gdy zapoznamy się z podstawowymi zasadami postępowania w terenie, nie tylko zwiększymy swoje szansę na przeżycie, ale będziemy wiedzieli jak się zachować nawet podczas krótkiej wycieczki za miasto w nieprzewidzianych okolicznościach. Autor podaje praktyczne wskazówki jak poprawić własną kondycję fizyczną, ponieważ im jesteśmy sprawniejsi, tym większe mamy szansę na przeżycie i lepiej możemy ocenić własne możliwości. W terenie potrzebny jest odpowiedni ekwipunek, dostosowany do miejscowych warunków. Oprócz prezentacji gotowego wyposażenia, które można kupić, znajdziemy tu wskazówki do samodzielnego wykonania niezbędnych przedmiotów. Dokładnie opisane i dobrze zilustrowane są sposoby zakładania biwaku i to w warunkach każdej strefy klimatycznej – od tropików po kraje polarne. Ponieważ na biwaku bardzo ważny jest ogień, autor przedstawia rozmaite sposoby rozniecania i palenia ognisk.   źródło opisu: http://ciecinski.eco.pl/szkola.html

Wydawnictwo:
Muza
tytuł oryginału:
The commando survival manual

data wydania:
1995 (data przybliżona)

liczba stron:
192

słowa kluczowe:
survival , hugh mcmanners , szkoła przetrwania

kategoria:
poradniki

język:
polski