w

Jacek Pulikowski – Miejsce płciowości w miłości

Zapis wykładów skierowanych do młodych, na temat płciowości, płodności, uczenia się budowania relacji miłości. Celem jest stworzenie kochającej się rodziny.

Te ważne zadania nie są pozbawione problemów, pułapek zastawianych przez współczesna kulturę. Z pozoru temat wydaje się banalny, bo jeśli mówimy o miłości między dwojgiem ludzi, to jakby naturalnie nasuwa się myślenie o współżyciu płciowym. Okazuje się, że nie jest to sprawa w równym stopniu oczywista dla wszystkich zainteresowanych. Nie tylko różnice między kobietami a mężczyznami powodują trudności we współżyciu, istnieje bowiem wiele zranień w tej delikatnej i głębokiej sferze ludzkiego życia.

Zastanawiając się nad ich przyczynami, trzeba sięgnąć do historii życia każdej osoby, począwszy od dzieciństwa, a w szczególności przyjrzeć się okresowi dojrzewania. Trzeba także przyjrzeć się własnym poglądom i przesądom dotyczącym współżycia małżeńskiego.   źródło opisu: http://www.jacek-pulikowski.izajasz.pl/miejsce-plc…(?) źródło okładki: http://www.jacek-pulikowski.izajasz.pl/miejsce-plc…»

Wydawnictwo:
Izajasz
data wydania:
2011 (data przybliżona)

ISBN:
9788389282460

liczba stron:
116

słowa kluczowe:
Psychologia , miłość , małżeństwo

kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)

język:
polski