w

Jan F. Rabek – Polimery. Otrzymywanie, metody badawcze i zastosowania.

Niezwykle szybki rozwój chemii polimerów i powiązanych z nią technologii przemysłowych stał się istotnym elementem rozwoju naszej cywilizacji w ostatnim stuleciu. Materiały polimerowe są wykorzystywane we wszystkich dziedzinach techniki, a chemia polimerów to istotna, interdyscyplinarna dziedzina wiedzy, niezbędna nie tylko chemikom, ale również inżynierom, technologom, a nawet lekarzom.

Książka jest kontynuacją i uzupełnieniem świetnie przyjętego podręcznika Współczesna wiedza o polimerach. Przedstawiono w niej m.in. następujące grupy materiałów polimerowych:

wybrane polimery przemysłowe – polimery termoplastyczne, duroplasty, Gore-Tex®;
elastomery syntetyczne – ebonit, lateks, produkcja gumy;
kompozyty polimerowe – laminaty, kompozyty kuloodporne, nanorurki i włókna węglowe;
kleje polimerowe;
polimery specjalnego zastosowania – grafen, polimery inteligentne, nanomateriały polimerowe.
Aparat matematyczny został zredukowany do niezbędnego minimum, a metody badawcze zaprezentowano w taki sposób, aby były przydatne w praktyce i pozwalały na łatwą interpretację wyników. Dodatkową zaletą książki jest niezwykle rozbudowana bibliografia, obejmująca najistotniejsze publikacje z dziedziny chemii polimerów powstałe w ciągu ostatnich 40 lat.   źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/ źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/203665/polimery.html

Wydawnictwo:
Wydawnictwo Naukowe PWN
data wydania:
2 października 2013

ISBN:
9788301173470

liczba stron:
400

słowa kluczowe:
chemia , polimery , materiałoznawstwo

kategoria:
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)

język:
polski