Jan Grzenia – Komunikacja językowa w Internecie

Opracowanie dotyczące funkcjonowania języka w sieci, z odniesieniem do innych mediów: telefonu, radia i telewizji. Książka omawia związki języka z technologią, typ komunikacji elektronicznej oraz najistotniejsze cechy języka internetowego: słownictwo, pisownię, strukturę zdań i gatunku tekstu.

Pozycja przeznaczona dla studentów polonistyki, dziennikarstwa, socjologii, pedagogiki, marketingu oraz wszystkich zainteresowanych zagadnieniami związanymi z nowymi technologiami.

“Analizy komunikacji z użyciem komputera często są przepełnione szczegółami technicznymi. Należy jednak wyraźnie zaznaczyć, iż nadmierne skoncentrowanie się na kwestiach tego rodzaju może wieść w ślepą uliczkę, i to z dwu powodów. Po pierwsze: same objaśnienia techniczne niewiele wnoszą do zrozumienia nowego narzędzia komunikacji, a po drugie: rozwój technologii jest tak gwałtowny, że wszelkie techniczne objaśnienia szybko tracą aktualność, i to nierzadko w ciągu kilku lat.”

(Fragment książki)   źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/5195/komunikacja-…(?) źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/5195/komunikacja-…»

Wydawnictwo:
Wydawnictwo Naukowe PWN
data wydania:
2008 (data przybliżona)

ISBN:
9788301148676

liczba stron:
216

słowa kluczowe:
komunikacja elektroniczna , język internetowy , Internet , językoznawstwo

kategoria:
językoznawstwo, nauka o literaturze

język:
polski