Janusz Pić – Możesz wygrać z rakiem i alergią

Poradnik pomaga zapobiegać zmianom nowotworowym oraz rozwojowi alergii. Dzięki niemu: poznasz rolę psychicznych przeżyć i sposoby radzenia sobie z nimi w chorobie nowotworowej i w alergii, nauczysz się, jak sobie radzić z nadmiernym stresem, dowiesz się, jak alergia może doprowadzić do nowotworów (poznasz zasady działania układu odpornościowego, dowiesz się, co to jest alergia, jak ją zdiagnozować, jak wstrzymać „marsz alergiczny” oraz jak pomóc sobie w pyłkowicy, astmie czy reumatologicznym zapaleniu stawów), nauczysz się, jak nie dopuścić do wznowy procesu nowotworowego, a jeśli już wystąpi, to jak sobie pomóc żywieniem i ziołami, dowiesz się, w jaki sposób dieta i zioła pomagają w leczeniu miażdżycy, cukrzycy oraz innych chorób metabolicznych, które często współistnieją z nowotworami, poznasz nowy model odżywiania i styl życia zabezpieczający przed tymi chorobami, przekonasz się, jak ważny jest ruch fizyczny (nauczysz się dobierać formy i zakres ruchowych zajęć do własnej kondycji), dowiesz się, dlaczego warto wcześnie chodzić spać i wcześnie wstawać.

Na końcu zamieszczono opinie znanych lekarzy o proponowanej metodzie oraz „Odpowiedzi na najczęstsze pytania pacjentów na turnusach edukacyjnych”.

Poprzedni Poradnik był oparty na korzystnych efektach zdrowotnych około 8000 pacjentów onkologicznych przeszkolonych na turnusach edukacyjnych w Sanatorium Goczałkowice Zdrój i Sanatoriach Ustronia koło Cieszyna, był programem zatwierdzonym w 2002r. przez Polską Unię Onkologii w Warszawie.

Aktualny poradnik dla pacjentów onkologicznych i dla pacjentów alergicznych mogących stać się pacjentami onkologicznymi, zawiera też między innymi zalecenia Instytutu Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie w zakresie działań przeciwalergicznych.   źródło opisu: https://www.ksiegarnia-mm.pl/mozesz_wygrac_z_rakie…(?) źródło okładki: https://www.ksiegarnia-mm.pl/mozesz_wygrac_z_rakie…»

Wydawnictwo:
Hizop
data wydania:
2010 (data przybliżona)

ISBN:
9788390170367

liczba stron:
367

słowa kluczowe:
Nowotwór , rak , alergia

kategoria:
zdrowie, medycyna

język:
polski