Inne

Jennifer Donnelly – Saga Ognia i Wody: Wielki błękit

Serafina, córka Isabelli, Królowej Miromary była wychowywana z jednym zamysłem. Pewnego dnia ma stanąć na czele najstarszej cywilizacji świata syren, czego świadomość jest dla niej ciężarem.
W przeddzień ceremonii Dokimi, mającej na celu ustalenie, czy syrena jest godna korony, Serafinę męczy w nocy dziwny sen ostrzegający ją przed powrotem źródła pradawnego zła. Następnego dnia zapomina o koszmarze, ćwiczy śpiew i z entuzjazmem wita swą najlepszą przyjaciółkę Neelę.

Ceremonię Dokimi, stanowiącą olśniewający pokaz potęgi i wielkości królestwa, przerywa dramatyczne wydarzenie: strzała zabójcy przeszywa Isabellę. Królestwo pogrąża się w chaosie i sprawdzają się najmroczniejsze obawy Serafiny. Teraz Serafina i Neela muszą wyruszyć na misję odnalezienia zleceniodawcy morderstwa i muszą zrobić wszystko, by nie dopuścić do wybuchu wojny między krainami. Podróżując, napotkają inne bohaterskie syreny pochodzące z sześciu mórz. Postanawiają połączyć siły nierozerwalną więzią i jako siostry próbują rozwikłać intrygę, która zagraża istnieniu całego podwodnego świata.   źródło opisu: Wydawnictwo Zielona Sowa, 2015 źródło okładki: Wydawnictwo Zielona Sowa, 2015

Wydawnictwo:
Zielona Sowa
tytuł oryginału:
Waterfire Saga: Deep Blue

data wydania:
6 maja 2015

ISBN:
9788379831678

liczba stron:
352

słowa kluczowe:
syreny , magia , Atlantyda , morze

kategoria:
fantastyka, fantasy, science fiction

język:
polski

Wpis wyświetlony 3801 razy od 21.06.2022. Użytkownicy najczęściej szukali pliku PDF i epub.

Dodaj komentarz