w

Jens Priewe – Wino

Książka Jensa Priewe jest nowością w literaturze traktującej o winie. W tym obszernym poradniku zamieszczono najbardziej aktualne informacje z dziedziny enologii. Czytelnik może poznać fachowe terminy, a także dowiedzieć się, jak przebiega tłoczenie winogron, jak powinno przebiegać prawidłowe leżakowanie wina oraz jakie procesy chemiczne zachodzą w czasie starzenia się wina. Książka wyjaśnia, dlaczego wino w małej beczce dojrzewa szybciej, niż w dużej i dlaczego należy czasem dekantować również młode wina; zgłębia temat po to, żeby właściwości wina można było ogarnąć nie tylko za pomocą zmysłu smaku, ale także umysłem.
Książka “Wino” powstała z myślą o nowoczesnym konsumencie wina, który jednego dnia pije kultowe wino, podchodząc do niego z prawdziwym namaszczeniem, a innego – zupełnie nieznane, rodem z kraju dopiero od niedawna znajdującego się na mapie producentów tego napoju. Jej lektura pozwala zrozumieć, dlaczego jedno wino jest bardzo drogie, a inne kosztuje niewiele, pomaga rozszyfrować skomplikowaną terminologię oraz czyni znacznie bardziej przejrzystym proces wytwarzania wina, bez uszczerbku dla samego mitu, jaki zrodził się wokół niego.
Książka dostarcza ponadto cennej wiedzy dotyczącej optymalnych warunków przechowywania wina, właściwej temperatury podawanych win, jak również odpowiednich kieliszków i napełniania ich winem do należytej objętości. I wreszcie wprowadza czytelnika w świat, gdzie wino nie tylko się pije, ale traktuje jako intratną lokatę kapitału.   źródło okładki: http://merlin.pl/Wino_Jens-Priewe,images_product,9,83-7311-784-9.jpg

Wydawnictwo:
Świat Książki
tytuł oryginału:
Wein die neue grosse schule

data wydania:
2003 (data przybliżona)

ISBN:
8373117849

liczba stron:
256

słowa kluczowe:
wino , poradnik , enologia

kategoria:
poradniki

język:
polski