Ebooki

Joanna Maria Chmielewska – Historia srebrnego talizmanu

Czy Całkiem Zwyczajny Chłopiec może zostać bohaterem? Kiedy spełniają się przepowiednie i jak działają talizmany? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w fascynującej po-wieści „Historia Srebrnego Talizmanu”. Zdarzenia w książce rozwijają się lawinowo. W jednym momencie Michał – główna postać historii – cudem umyka przed szkolnymi opryszkami z Bandy Łysego, by już po chwili nabrać sił i ruszyć w tajną misję.
Co to za misja? Szczegóły poznamy podczas obrad w Krainie Wielkich Niedźwiedzi. Zanim jednak Michał przystąpi do realizacji zadania, uda się najpierw w podróż do zagadkowych, czasem strasznych miejsc. Pozna zadziwiające istoty. Niektóre z nich będą życzliwe i zabawne, inne zaś piękne, ale złe. Znajdzie licznych przyjaciół w krainie genialnych Mądrzaków, a jego serce po raz pierwszy zapłonie wtedy, gdy nawiąże pewną znajomość w Mieście Zapomnienia.
Misja jest trudna i niebezpieczna. Jedno jest pewne, im bliżej celu, tym coraz mniej sił. I jeszcze ta mgła, coraz większa, gęstniejąca i ciężka. Jej biel spowija coś… przerażające-go, coś… co czai się w bezruchu, coś – co zagraża nam wszystkim…  

Wydawnictwo:
Amea
data wydania:
grudzień 2007 (data przybliżona)

ISBN:
9788392465836

liczba stron:
206

słowa kluczowe:
chłopiec , bohater , chmielewska

kategoria:
Literatura dziecięca

język:
polski

Wpis wyświetlony 7031 razy od 24.12.2016. Użytkownicy najczęściej szukali pliku epub i mobi.

Dodaj komentarz