literatura faktu

Joanna Wydrych – Poza gatunek: rozmowy o aktywizmie, prawach zwierząt i społeczeństwie

Po co się angażować w działania prozwierzęce? Kim są ludzie, którzy pomagają zwierzętom? Co ich pcha do działania? Czemu w organizacjach prozwierzęcych jest więcej kobiet niż mężczyzn? Czy osoby działające na rzecz zwierząt powinny być weganami/wegankami? Czy działalność prozwierzęca jest polityczna? Czy może być niebezpieczna? Czy Polacy dobrze traktują zwierzęta?

Książka „Poza gatunek” jest zbiorem kilkudziesięciu wywiadów z osobami prowadzącymi działania na rzecz zwierząt domowych i „hodowlanych”, zaangażowanymi w promocję weganizmu, w działania edukacyjne, prowadzenie schronisk i działalność interwencyjną. Pokazuje codzienność aktywistów i aktywistek prozwierzęcych, problemy z jakimi muszą się mierzyć, przedstawia poglądy oraz idee jakie im przyświecają.

„Poza gatunek. Rozmowy o aktywizmie, prawach zwierząt i społeczeństwie” jest pierwszą publikacją książkową podejmującą temat walki o prawa zwierząt w Polsce i przybliżającą różnorodność ludzi tworzących sektor organizacji prozwierzęcych.

Została wydana w ramach realizowanego przez Fundację Czarna Owca Pana Kota projektu dofinansowanego ze środków publicznych.

Książka jest dostępna bezpłatnie bezpośrednio w Fundacji Czarna Owca Pana Kota.   źródło opisu: http://czarnaowca.org/index.php?option=com_content…(?) źródło okładki: http://czarnaowca.org/index.php?option=com_content…»

Wydawnictwo:
Fundacja Czarna Owca Pana Kota
data wydania:
2013 (data przybliżona)

ISBN:
9788393689002

liczba stron:
415

słowa kluczowe:
zwierzęta , aktywizm , dobrostan zwierząt , prawa zwierząt , obrońcy praw zwierząt , wolontariat , weganizm , wegetarianizm , aktywizm prozwierzęcy

kategoria:
literatura faktu

język:
polski

Dodaj komentarz