Jonathan Wilson – Odwrócona piramida. Historia taktyki piłkarskiej

Jonathan Wilson wziął na warsztat historię piłkarskiej taktyki. W zamierzchłej przeszłości trudno było odróżnić futbol od rugby, a gra w defensywie uważana była za niemęską. W czasach najnowszych – najtęższe piłkarskie głowy przyznają, że jeśli chodzi o ustawienie i sposób gry piłkarzy, wiele nowego wymyślić się już nie da, choć końca ewolucji taktyki nikt jeszcze nie ośmielił się ogłosić.
Przedzierając się przez fakty, statystyki, analizy, ale również i anegdoty, Wilson szuka odpowiedzi na pytania, które miłośników futbolu nurtowały od zawsze: wygrywać, czy po prostu grać pięknie w piłkę? Czy na boisku da się pogodzić walory fizyczne z umiejętnościami technicznymi? Jak pielęgnować w zawodnikach indywidualne zdolności, by nie osłabiać drużyny? Czy z gromady wyrobników da się stworzyć niepokonany zespół? Czy trzeba przepraszać za zwycięstwa odniesione za wszelką cenę?
Ta książka to równocześnie zbiorowy portret piłkarskiego trenera – fanatyka opętanego myślą o zwycięstwach, które nie są dziełem przypadku, ale efektem przemyślanego planu. Poznajemy tych, którzy pomogli wytyczać nowe punkty w dziejach piłkarskiej ewolucji i którzy wynieśli piłkę nożną, niegdyś podwórkową grę, do rangi dyscypliny naukowej.   źródło opisu: okładka źródło okładki: http://skleppolityki.pl/pl,product,13414326,jonath…»

Wydawnictwo:
Polityka
tytuł oryginału:
Inverting the Pyramid. The History of Football Tactics

data wydania:
25 kwietnia 2012

ISBN:
978-83-62148-37-0

liczba stron:
480

słowa kluczowe:
Kolekcja Piłkarska Złota Jedenastka , Odwrócona piramida , taktyka , historia taktyki piłkarskiej , piłka nożna , futbol

kategoria:
sport

język:
polski