Językoznawstwo

Joseph Hillis Miller – O literaturze

J. Hillis Miller (ur. 1928) jest jednym z najłatwiej rozpoznawalnych krytyków amerykańskich, współtwórcą tzw. „szkoły z Yale”, autorem ponad 20 książek. „O literaturze” to pierwsza w całości przełożona na język polski pozycja tego autora. Wydana po raz pierwszy w 2002 roku, może być traktowana jako summa jego doświadczeń i przemyśleń lekturowych adresowanych jednocześnie do szerszej publiczności. Miller w postaci sześciu przystępnych rozdziałów odpowiada na fundamentalne pytania, m.in.: o to czym jest literatura, po co i jak ją czytać. Dla studentów filologii, kulturoznawstwa i wszystkich osób zainteresowanych literaturą.

„Niewielka, lecz ambitna książka J. Hillisa Millera jest zarówno interwencją na czasie w debaty o współczesnej wartości literatury (właśnie z tego powodu, że bacznie przygląda się czasowi lektury), jak i zaangażowanym wkładem w korpus tekstów poświęconych podtrzymaniu, skrytej w samym sercu literackiej tradycji Zachodu, zasadniczej tajemnicy, świeckiej magii”.

Brian Dillon, Times Literary Supplement

„Książkę czyta się niczym doskonały wykład. Miller jest ujmujący. Miller dobrze się bawi. Posiada autorytet osoby, która potrafi żonglować tym, co inni ledwo dźwigają (…) O literaturze jest nie tylko fascynujące, ale i zabawne”.

The Common Review   źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/222899/o-literaturze.html źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/222899/o-literaturze.html

Wydawnictwo:
Krzysztof Hoffmann
tytuł oryginału:
On literature

data wydania:
2014 (data przybliżona)

ISBN:
9788323226673

liczba stron:
152

kategoria:
językoznawstwo, nauka o literaturze

język:
polski

Wpis wyświetlony 5349 razy od 05.01.2017. Użytkownicy najczęściej szukali pliku PDF i DOC.