Ebooki

Karen Karbo – Minerva Clark traci ducha

Minerva Clark w wyniku porażenia prądem stała się jedyną na świecie nastolatką zupełnie pozbawioną kompleksów. Dzięki temu mogła się zająć poważniejszymi sprawami niż zastanawianie się nad tym, jak bardzo grube są jej nogi. Została detektywem. W dodatku po rozwiązaniu dwóch zagadek stała się znana w okolicy, nie musiała więc długo czekać na kolejne zlecenie.

W trzeciej części przygód trafia się jej śledztwo nietypowe, bo nadnaturalne! Podpalono sklepik spożywczy, a jego właściciele poszukują teraz swojego… ducha. Czy Minervie uda się go odnaleźć i samej nie wpakować się przy okazji w kłopoty? Nie będzie to łatwe, bo ciągle w drogę będzie wchodzić matka, która właśnie zdobyła nowego męża i za wszelką cenę stara się wyprowadzić Minervę z równowagi – tak w każdym razie twierdzi dziewczyna. A czy taki uzdolniony detektyw może się mylić?

„Minerva Clark traci ducha” to kolejny tom przygód niezwykłej trzynastolatki, właścicielki tchórzofretki i najbardziej zwariowanej rodziny w mieście. Duża dawka emocji i humoru gwarantowana.

„Serię o Minervie Clark stworzyłam dla córki, która mając jedenaście lat, skarżyła się, że nie ma co czytać. Zapytałam ją więc, o kim chciałaby poczytać, i w ten sposób narodziła się Minerva”.
Karen Karbo

„Mnie najbardziej, po raz wtóry, uderza odmienność tej prozy od polskich książek dla młodzieży gimnazjalnej. Karbo uważa, że dzieciaki w tym wieku takimi zupełnymi dzieciakami już nie są i traktuje je całkiem serio, choć pisze zabawnie i czytelnik, niezależnie od tego, ile ma lat, nieraz przy jej książkach wybucha szczerym śmiechem”.
zbrodniawbibliotece.pl

„Uwielbiam te książki ze względu na postać Minervy Clark, sposób, w jaki widzi ona i opisuje świat, nie wspominając o jej poczuciu humoru i przebojowości”.
www.booksandotherthoughts.com   źródło opisu: [W.A.B., 2010]

Wydawnictwo:
W.A.B.
tytuł oryginału:
Minerva Clark Gives Up the Ghost

data wydania:
5 maja 2010

ISBN:
9788374147286

liczba stron:
258

słowa kluczowe:
Minerva Clark

kategoria:
Literatura dziecięca

język:
polski

Wpis wyświetlony 9698 razy od 24.12.2016. Użytkownicy najczęściej szukali pliku epub i mobi.

Dodaj komentarz