Ebooki

Ken Wilber – Małżeństwo rozumu z duszą

Zapewne nie ma ważniejszej i pilniejszej kwestii niż relacja między nauką i religią we współczesnym świecie. Nauka dostarczyła nam metody odkrywania prawdy, natomiast religia jest siłą niosącą znaczenie. W Małżeństwie rozumu z duszą Ken Wilber, jeden z najważniejszych filozofów naszych czasów, z olśniewającą jasnością pokazuje, jak moglibyśmy zacząć myśleć o nauce i religii, żeby połączyć duchowy, subiektywny świat starożytnej mądrości z obiektywnym, empirycznym światem współczesnej wiedzy. Badając romantyczne, idealistyczne i postmodernistyczne teorie, ukazuje zasadniczą zgodność nauki i religijnych tradycji świata i przygląda się wpływowi, jaki ta „filozoficzna zimna wojna” wywarła na los ludzkości. Wskazując sposób pojednania prawdy i znaczenia, Ken Wilber napisał wspaniałą, przystępną książkę, która prowadzi czytelników do bardziej harmonijnego i satysfakcjonującego życia.

„Jedna z moich ulubionych książek”. – wiceprezydent Al Gore

„Nikt nie integruje nauki i wiedzy duchowej w tak wszechstronny i jednoczący sposób jak Wilber. Ta książka stanowi niewątpliwie najlepsze znane mi opracowanie tego tematu, i można przypuszczać, że jak pozostałe książki Wilbera, pozostawi trwały ślad w historii”.
– Michael Murphy, współzałożyciel Esalen Institute, autor Golf in the Kingdom i The Future of the Body
„Małżeństwo rozumu z duszą” zajmuje się tym trudnym tematem, jak i wszystkim, co znam. Jednocześnie oferuje czytelnikowi filozofię z czułym sercem i duchowość z analityczną dyscypliną. Nie można sobie wyobrazić, by po przeczytaniu książki Wilbera, ktoś ponownie spojrzał na świat w ten sam sposób”.
– Mitchell Kapor, założyciel Lotus, prezes Electronic Frontier Foundation

Ken Wilber jest autorem kilkunastu książek, w tym Śmiertelni, nieśmiertelni; Krótka historia wszystkiego i The Eye of Spirit. Mieszka w Boulder, Kolorado.  

Wydawnictwo:
Czarna Owca
tytuł oryginału:
The marriage of sense and soul : integrating science and religion

data wydania:
sierpień 2008 (data przybliżona)

ISBN:
978-83-7554-043-7

liczba stron:
232

słowa kluczowe:
nauka , religia , wilber

kategoria:
językoznawstwo, nauka o literaturze

język:
polski

Wpis wyświetlony 9831 razy od 13.04.2023. Użytkownicy najczęściej szukali pliku PDF i DOC.

Dodaj komentarz