Psychologia i socjologia

Krzysztof Burnetko – Wszystko o Ewie

Lektura książki Wszystko o Ewie jednych zaboli, drugich rozwścieczy, ale każdemu da do myślenia. We mnie wzbudziła marzenie, aby kolejne wydanie było za każdym razem o połowę cieńsze. Chciałabym, żeby zawarte tu uwłaczające polskim kobietom statystyki i obserwacje jak najszybciej się zdezaktualizowały. Polskie kobiety naprawdę nie zasługują na gorsze życie, niż mają kobiety skandynawskie, francuskie, niemieckie – no i niż… mężczyźni.
Ewa Woydyłło

Dyskryminacja płci to nie tylko źródło osobistych frustracji i niepowodzeń wielu kobiet. To także ogromny problem i koszt społeczny. Nie mogą dobrze funkcjonować społeczeństwa marnujące swój kapitał, w których połowa członków praktycznie przez całe swoje życie jest w gorszej sytuacji.
– prof. Andrzej Rychard

O Autorach

Krzysztof Burnetko (ur. 1965) – publicysta, autor scenariuszy filmowych. W latach 1988-2005 pracował w „Tygodniku Powszechnym”. Następnie był związany z „Polityką”. Współautor wielu książek, m.in. Kapuściński: Nie ogarniam świata (2007), Marek Edelman. Życie. Po prostu (2008) oraz Nasza historia. 20 lat RP.pl (2009). Autor raportów o tematyce społeczno-prawnej przygotowanych dla Fundacji im. Stefana Batorego i Instytutu Spraw Publicznych. Członek Obserwatorium Wolności Mediów przy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Anna Mateja (ur. 1973) – publicystka. W latach 1996 – 2008 redaktorka „Tygodnika Powszechnego”. Wydała Cud w medycynie na granicy życia i śmierci. Opowieści lekarzy (2010). Laureatka nagrody dziennikarskiej Grand Press w kategorii wywiad za rok 2007 za rozmowę z Ewą Szumańską.   źródło opisu: [Fundacja im. Stefana Batorego, 2011]

Wydawnictwo:
Fundacja im. Stefana Batorego
data wydania:
2011 (data przybliżona)

kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)

język:
polski