Lisa Wingate – Strażniczka opowieści
Jen Gibbs, dla najbliższych Jennia Beth, po dziesięciu latach pracy w sześciu nowojorskich wydawnictwach zdobywa wymarzoną posadę redaktora w prestiżowym Vida House Publishing. Pewnego dnia Jen znajduje na swoim biurku wypłowiałą kopertę z plikiem kartek otoczonych seledynową okładką i zatytułowanych Strażniczka opowieści.
Swojskość opowieści o przygodach Sarry i Randa z końca XIX wieku budzi w Jen uśpione wspomnienia, a styl nieznanego autora brzmi w niej jak melodia, którą już kiedyś słyszała.
Czy Jen uda się zrozumieć siłę tajemniczego oddziaływania opowieści? Czy powrót do rodzinnych stron i rozrachunek z własną przeszłością przyniesie jej wolność?
Osadzona w scenerii surowych Appalachów powieść uwodzi czytelnika nie tylko sprawnie skonstruowaną fabułą, ale i malowanymi słowem obrazami jesiennego krajobrazu Karoliny Północnej. źródło opisu: https://www.swietywojciech.pl/ źródło okładki: https://www.swietywojciech.pl/
- Wydawnictwo:
- Święty Wojciech
- tytuł oryginału:
- The Story Keeper
- data wydania:
- 4 lipca 2015
- ISBN:
- 9788375167726
- liczba stron:
- 436
- słowa kluczowe:
- beletrystyka chrześcijańska , Iwona Janiak
- kategoria:
- literatura współczesna
- język:
- polski