Filozofia i etyka

Luc Ferry – Filozofia najpiękniejsza historia

Filozoficzna podróż śladem wielkich idei

Rozpoczęta w starożytności i trwająca przez wieki podróż kilku odkrywców, którzy burzą ustalony porządek myślenia, by odnaleźć klucz do sensu ludzkiego życia. Oto najpiękniejsza historia filozofii!

W błyskotliwym dialogu z Claude’em Capelierem, Luc Ferry prowadzi nas przez pięć najważniejszych rozdziałów historii filozofii i wyjaśnia, jak powstają i następują po sobie kolejne wielkie koncepcje filozoficzne. W jaki sposób w umysłach takich myślicieli jak Platon, Kartezjusz, czy Schopenhauer rodzą się intuicje, które zmieniają nasz pogląd na świat?

Co się z nami stanie w dobie globalizacji i powrotów fundamentalizmów zrodzonych w dawnych epokach? Jak poradzić sobie z rozterkami, które przeżywamy w szybko zmieniającym się świecie? Odpowiedzią, mówi filozof, jest miłość. Ten pozornie banalny i zarazem złożony pomysł może być najlepszym sposobem na zrozumienie czasów, w których żyjemy oraz lepsze poznanie samych siebie.   źródło opisu: http://www.czarnaowca.pl/filozofia/najpiekniejsza_…(?) źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/filozofia/najpiekniejsza_…»

Wydawnictwo:
Czarna Owca
tytuł oryginału:
La Plus Belle Histoire de Philosophie

data wydania:
wrzesień 2016 (data przybliżona)

ISBN:
9788380152533

liczba stron:
376

słowa kluczowe:
filozofia , historia , historia filozofii

kategoria:
filozofia i etyka

język:
polski

Dodaj komentarz