Małgorzata Prusak – Sprzeciw sumienia farmaceutów. Aspekty etyczne, teologiczne i prawne
Czy farmaceuta może produkować i/lub dystrybuować farmaceutyki uderzające w podstawowy etos medycyny, jakim jest leczenie, a przynajmniej nieszkodzenie pacjentowi?
Farmaceuta nie jest jakimś „elementem neutralnym” relacji z pacjentem. Jest osobą, która kieruje się pewnymi zasadami etycznymi, także ma swoje sumienie oraz rozeznanie dobra i zła, i która nie może być wciągana na siłę w niemoralną transakcję z pogwałceniem jej podstawowych praw. Dzięki niniejszej książce refleksja bioetyczna w Polsce ubogaciła się o niezwykle cenne studium, które może stanowić podstawę dla wielu szczegółowych rozwiązań dylematów sumienia aptekarzy i farmaceutów.
ks. dr hab. Andrzej Muszala
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II
Autorka książki MAŁGORZATA PRUSAK, dr teologii, mgr farmacji, ur. 1968 r., kierownik apteki, wiele lat pracowała w przemyśle farmaceutycznym, związana z Katedrą Teologii Moralnej i Etyki na Wydziale Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Przewodnicząca gdańskiego koła Stowarzyszenia Farmaceutów Katolickich. źródło opisu: http://sklep.stanislawbm.pl/pl/p/Sprzeciw-sumienia…(?) źródło okładki: http://sklep.stanislawbm.pl/pl/p/Sprzeciw-sumienia…»
- Wydawnictwo:
- Wydawnictwo św. Stanisława BM
- data wydania:
- 2015 (data przybliżona)
- ISBN:
- 9788374227049
- liczba stron:
- 445
- słowa kluczowe:
- Zdrowie , medycyna , etyka , farmacja , etyka farmaceuty , bioetyka
- kategoria:
- zdrowie, medycyna
- język:
- polski