w

Marcin Teodorczyk – Zakaz wstępu! O młodzieżowej popkulturze i relacjach społecznych

Specjaliści pracujący z młodzieżą oraz rodzice często nie zdają sobie sprawy z tego, jak wygląda nastoletnia rzeczywistość. Nie jest to prosta sprawa, gdyż nastolatki skutecznie zamykają dorosłym dostęp do swojego świata – a jest on nieograniczony jak Internet, który stanowi główne narzędzie funkcjonowania. Dzięki tej książce rodzice, opiekunowie, nauczyciele, wychowawcy i pracownicy socjalni mogą dowiedzieć się, jak młodzież komunikuje się w Internecie, dlaczego życiowym dramatem staje się niemożność kupna trampek za 250 zł, co ją śmieszy, a co powoduje drastyczne stany – depresję, wycofanie, a nawet próby samobójcze. Do tego Autor oprowadza Czytelnika po świecie aktualnych trendów oraz największych idoli, do których wzdychają nastolatki.

Książka stanowi zbiór esejów, które w lekkiej formie, czasem stylizowanej na język młodzieżowy, pozwalają przeniknąć do nastoletniego świata. Pokazuje ona kondycję młodych ludzi i obezwładniającej popkultury – mechanizmów wpływania na zachowania, oceny, wyznawane wartości, których dorośli nie są świadomi, a które bezpośrednio definiują współczesną młodzież.

Trochę bez wiedzy młodzieży, ukradkiem, ale z pełnym poszanowaniem do ich prawa wyrażania indywidualizmu, szczęścia i samorealizacji.

Zapraszamy do nastoletniego świata!   źródło opisu: Instytut Rozwoju Służb Społecznych, 2014 źródło okładki: www.irss.pl

Wydawnictwo:
Instytut Rozwoju Służb Społecznych
data wydania:
2014 (data przybliżona)

ISBN:
9788364518027

słowa kluczowe:
młodzież , popkultura , Internet , media społecznościowe

kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)

język:
polski