Marek Krajewski – Głowa Minotaura
Mock wymierza sprawiedliwość
Breslau, 1 stycznia 1937. Kapitan Abwehry Eberhard Mock zostaje oddelegowany do rozwikłania tajemnicy bestialskiego morderstwa młodej cudzoziemki. Okazuje się, że wszystkie tropy prowadzą do Lwowa. To tam bowiem bestia zwana Minotaurem pogryzła i zamordowała już dwie kobiety.
Mock rusza do Polski, gdzie prowadzi śledztwo razem ze słynnym komisarzem Edwardem Popielskim. Żaden z nich nie podejrzewa nawet, jak bardzo ta sprawa zwiąże ich ze sobą.
Minotaur śledzi każdy ruch policjantów, manipuluje nimi, by w końcu doprowadzić Popielskiego niemal na skraj załamania.
Czy Mock zdoła pomóc przyjacielowi? Jak daleko się posunie w obronie sprawiedliwości? źródło opisu: http://www.znak.com.pl/ źródło okładki: http://www.znak.com.pl/
- Wydawnictwo:
- Znak
- data wydania:
- 12 września 2016
- ISBN:
- 9788324043286
- liczba stron:
- 336
- słowa kluczowe:
- minotaur , krajewski , eberhard mock , edward popielski , łyssy , lwów , breslau , międzywojnie
- kategoria:
- thriller/sensacja/kryminał
- język:
- polski