publicystyka literacka i eseje

Marek Siudym – 18.20 Sonda

Ta książka będzie zapewne pasjonującą lekturą dla dzisiejszych czterdziesto- i pięćdziesięciolatków, którzy jako dzieci i nastolatki z wypiekami na twarzach śledzili „Sondę” od pierwszego odcinka.

W dość monotonnych czasach PRL-u był to najbardziej pasjonujący program popularnonaukowy. Już sama czołówka ─ w której wykorzystano sugestywną grafikę przedstawiającą wiadomość o naszej planecie wysłaną w kosmos do innych cywilizacji ─ rozbudzała ciekawość i wyobraźnię oraz sugerowała, że warto przekraczać ograniczenia techniczne i cywilizacyjne.

Autor książki „18.20 SONDA” był współautorem tego programu. Mamy teraz niezaprzeczalną przyjemność zajrzeć za kulisy realizacji tej kultowej audycji i dowiedzieć się, jak powstawały zachwycające, aż zapierające dech w piersiach, ujęcia. Zainteresowani poznają z pierwszej ręki stosunki panujące w TVP i w minionym ustroju w ogóle, bo wspomnienia Marka Siudyma to opowieść o życiu w tych jakże już odległych czasach, z „Sondą” w roli głównej.   źródło opisu: http://wfw.com.pl/ źródło okładki: http://wfw.com.pl/

Wydawnictwo:
Warszawska Firma Wydawnicza
data wydania:
2012 (data przybliżona)

ISBN:
9788378056065

liczba stron:
164

słowa kluczowe:
sonda , program , TVP , siudym , telewizja

kategoria:
publicystyka literacka i eseje

język:
polski

Dodaj komentarz