Biznes i finanse

Maria Jarosz – Manowce polskiej prywatyzacji

Korupcja w procesie prywatyzacji, rady nadzorcze, oszustwa i nadużycia w prywatyzacji przedsiębiorstw, konflikty interesów po prywatyzacji, przedsiębiorcy, robotnicy, wieś wobec prywatyzacji, bieda i bezrobocie – oto tematy – rozdziały tej książki.

Jej punktem wyjścia są wyniki najnowszych, autorskich badań empirycznych uzupełnione danymi z wiarygodnych sondaży, danymi z GUS-u i unikatowymi materiałami pochodzącymi z NIK-u. Przedmiotem rozważań są dysfunkcje procesu prywatyzacji przedsiębiorstw: konflikty interesów następujące po prywatyzacji, konflikty między pracodawcami a pracobiorcami, między interesami państwa a interesami określonych grup inwestorów rozpatrywane w wymiarze ekonomicznym i społecznym.

W dotychczasowych publikacjach prywatyzacja była rozważana z centralnego, krajowego, punktu widzenia. Tymczasem jej skutki mają przede wszystkim charakter regionalny i lokalny i dopiero później przekładają się na skalę krajową.

Atutem książki jest pokazanie przebiegu procesów prywatyzacji w przekroju lokalnym, regionalnym i globalnym (krajowym) oraz analiza wzajemnych relacji między tymi szczeblami zarządzania prywatyzacją.   źródło opisu: oficyna-naukowa.home.p źródło okładki: oficyna-naukowa.home.pl

Wydawnictwo:
Wydawnictwo Naukowe PWN
data wydania:
2001 (data przybliżona)

ISBN:
8301136146

liczba stron:
200

słowa kluczowe:
korupcja , przeminy ustrojowe , prywatyzacja , gospodarka

kategoria:
biznes, finanse

język:
polski

Dodaj komentarz