Maria Ledzińska – Nastrój. Modele, geneza, funkcje
„Świadomość ludzką częściej okupują emocje niż słaby i bezprzedmiotowy nastrój, dlatego jego wpływ na funkcjonowanie poznawcze i działanie może być niedoceniany. Tymczasem autorzy książki wykazują jego fundamentalne znaczenie nie tylko dla dobrostanu (np. silne powiązania z depresjami i innymi zaburzeniami psychicznymi), ale i dla procesów poznawczych, z twórczością włącznie”.
z recenzji Aliny Kolańczyk
„Redaktorom udało się zaprosić do napisania tekstów zarówno autorów znanych, jak też badaczy z młodszego pokolenia, ale mających już duże doświadczenie naukowe i publikacyjne. Taki ich zestaw gwarantuje wysoki poziom merytoryczny prac, które zarazem wzbudzą zainteresowanie różnych grup czytelników”.
z recenzji Tomasza Maruszewskiego
„Do tej pory w polskiej literaturze psychologicznej nie pojawiła się żadna monografia w całościowy sposób prezentująca tematykę nastroju, jego naturę, źródła i znaczenie, jakie ma dla człowieka i jego funkcjonowania w normie. Znacznie więcej prac poświęca się zaburzeniom nastroju, przede wszystkim depresji”.
z recenzji Włodzimierza Oniszczenki źródło opisu: Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego, 2011 źródło okładki: http://www.wuw.pl/ksiegarnia/product_info.php?products_id=4571
- Wydawnictwo:
- Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego
- data wydania:
- 2011 (data przybliżona)
- ISBN:
- 9788323507819
- liczba stron:
- 396
- słowa kluczowe:
- nastrój , psychologia ,
- kategoria:
- nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
- język:
- polski