Psychologia i socjologia

Marjorie Hillis – Rozkosze życia w pojedynkę

Bestsellerowy poradnik z 1936 roku dla singielki w każdym wieku!

„Jedną z wielkich zalet twojego stylu życia jest fakt, że możesz być sama, kiedy tylko zapragniesz. Całym rzeszom ludzi nigdy nie będzie dane odkryć, jaka to może być przyjemność” – pisze Marjorie Hillis w wydanym po raz pierwszy w 1936 roku, ale zaskakująco aktualnym poradniku dla kobiet, które z rozmaitych przyczyn żyją samotnie.

Autorka, która sama przez lata była singielką, nie tyle pochwala czy zaleca życie w pojedynkę, ile radzi, jak można taką sytuację wykorzystać: rozwijając się, dbając o siebie i po prostu dobrze się bawiąc, w poczuciu absolutnej niezależności.

„Kobieta, która widzi w sobie arystokratkę, jest jak arystokratka postrzegana” – uważa Hillis. Koniec z pretensjami do świata i użalaniem się nad sobą: bądź pewna siebie, elegancka, interesująca w rozmowie, a wkrótce będziesz miała tylu znajomych i tyle zajęć, że samotne wieczory staną się wręcz wytchnieniem.

Zdrowy rozsądek bez nachalnego optymizmu, liczne zabawne przykłady z życia, praktyczne porady dotyczące ubierania się, zarządzania pieniędzmi i rozrywek, dyskretna ironia i humor czynią z „Rozkoszy życia w pojedynkę” uroczy, stylowy, a zarazem bardzo inspirujący przewodnik po życiu także współczesnej singielki.

Ilustracje: Cipé Pineles

Wydawnictwo:
Prószyński i S-ka
Tytuł oryginału:
Live Alone and Like It. The Classic Guide for the Single Woman
Data wydania:
13 sierpnia 2008
ISBN:
978-83-7469-716-3
Liczba stron:
136
Słowa kluczowe:
psychologia
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Język:
polski