Inne

Mark Hodder – Zdumiewająca sprawa Nakręcanego Człowieka

Jest rok 1862, choć akurat to nie 1862 powinien być …

Czas został zmieniony, a królewski agent Sir Francis Burton – Kamasutra ebook pdf mobi epub" style="text-decoration: underline">Richard Francis Burton, jest jednym z niewielu ludzi, którzy wiedzą co tak naprawdę się wydarzyło.

Na Trafalgar Square zostaje znaleziony tajemniczy wykonany z mosiądzu Nakręcany Człowiek. Jaki jest jego związek ze sprawą skradzionej kolekcji czarnych diamentów, o których mówi się, że są fragmentami lemuriańskiego Oka Nagi – meteorytu, który w pradawnych czasach uderzył w Ziemię.

Jaką zagadkę skrywa przeklęta posiadłość rodu Tichborne i kto szczuje mieszkańców Londynu tajemniczymi i przerażającymi parowymi upiorami?

Od nawiedzonych dworów po domy dla obłąkanych, od Ameryki Południowej po Australię, od morskich bezmiarów po duszne pradawne labirynty – wszędzie tam sir Richard Burton ściga swoich mrocznych adwersarzy i walczy z własnymi demonami. Na swojej ścieżce spotka słynnego filozofa Herberta Spencera, genialnego inżyniera Brunela, wspaniałą „Damę z lampą” – Florence Nightingale, a nawet Charlesa Doyle’a (ojca Sir Arthura).

Czy królewski agent i jego wierny druh, poeta Algernon Swinburne pokrzyżują plany spisku, który zagraża nie tylko Imperium Brytyjskiemu, ale może doprowadzić także do międzynarodowego konfliktu, jakiego świat do tej pory nie zaznał?

Czym lub kim jest i jaki sekret skrywa Nakręcany Człowiek?   źródło opisu: Fabryka Słów, 2012 źródło okładki: http://fabrykaslow.com.pl/

Wydawnictwo:
Fabryka Słów
tytuł oryginału:
The Curious Case of the Clockwork Man

data wydania:
sierpień 2012 (data przybliżona)

ISBN:
9788375745955

słowa kluczowe:
steampunk

kategoria:
fantastyka, fantasy, science fiction

język:
polski

Wpis wyświetlony 7553 razy od 16.02.2024. Użytkownicy najczęściej szukali pliku PDF i epub.

Dodaj komentarz