Inne

Melinda Salisbury – Córka Zjadaczki Grzechów

17-letnia Twylla żyje w pałacu. Ale chociaż jest zaręczona z księciem, dziewczyna nie jest zwykłym mieszkańcem dworu. Jest katem.
Będąc wcieleniem bogini, Twylla zabija swoim dotykiem. Każdego miesiąca jest zabierana do więzienia i kładąc rękę na skazańcu, wykonuje egzekucję. Nikt nie pokocha takiej dziewczyny. Nawet książę, którego królewska krew chroni przed skutkami dotyku Twylli, unika jej.
Jednak na dworze pojawia się nowy strażnik – chłopak, który pod uśmiechem ukrywa śmierć. Tylko on, w przeciwieństwie do innych, widzi w Twylli po prostu dziewczynę, nie tylko kata i boginię. Jednak Twylla została przyrzeczona księciu i zdaje sobie sprawę, co czeka tego, kto sprzeciwi się królowej.
Ale zdrada to ostatni problem Twylli. Królowa planuje zniszczyć swoich wrogów. To plan, który wymaga ogromnego poświęcenia. Czy Twylla wykona przeznaczone jej zadanie, by ochronić królestwo? A może porzuci swoje obowiązki w imię niespodziewanej miłości?   źródło opisu: Wydawnictwo Zielona Sowa, 2015 źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl/

Wydawnictwo:
Zielona Sowa
tytuł oryginału:
The Sin Eater’s Daughter

data wydania:
3 czerwca 2015

ISBN:
9788379831876

liczba stron:
336

słowa kluczowe:
Michał Kubiak , miłość nastolatków , kat , dar

kategoria:
fantastyka, fantasy, science fiction

język:
polski

Wpis wyświetlony 5117 razy od 20.06.2022. Użytkownicy najczęściej szukali pliku pdf i MOBI.

Dodaj komentarz